Wydobycie Bitcoinów stało się łatwiejsze dzięki historycznym trudnościom w zrzucaniu

Trudności z wydobyciem Bitcoinów spadły dziś o 16%, ułatwiając górnikom wydobycie bloków i zdobywanie nagród. Niska trudność przyciągnie więcej górników, stopniowo podnosząc trudność w miarę przystępowania.

  • Spadek trudności wydobywczych Bitcoin’a o 16% w dniu 3 listopada był drugim co do wielkości w historii.
  • Spadek trudności wydobywczych to między innymi sposób, w jaki sieć kompensuje niski hashrat.
  • Spadek ten nie miał zauważalnego wpływu na działania cenowe BTC.

Tylko mniejszość Bitcoin Up a która ma trudności z wydobyciem, ma zawsze ujemne wyniki, a tylko 2% to dwucyfrowe spadki, jak to ma miejsce obecnie.

Bitcoin’s Historic Mining Drop

Trudności górnicze Bitcoin’a dostosowują się automatycznie co 2,016 bloków, co zwykle trwa około 14 dni. Trudność rośnie i spada na podstawie wzrostu lub spadku hashrenu, który jest metryką używaną do pomiaru aktywności górniczej w sieci.

Ten ostatni spadek wynika z pory deszczowej w prowincji Syczuan, która jest największym chińskim producentem energii wodnej. Syczuan produkuje o tej porze roku więcej taniej energii, co skłania górników Bitcoin do czasowego wyłączenia się z eksploatacji.

Mówiąc wyłącznie do Crypto Briefing, analityk CoinMetrics Karim Helmy stwierdził, że spadek trudności wskazuje, że sieć działa zgodnie z założeniami.

“Wśród górników, jest to postrzegane jako pozytywne, ponieważ nikt nie lubi wysokich trudności, a ogólne postrzeganie jest, że ten spadek jest tymczasowy, jak górnicy migrują z Szechuan do Xinjiang i Mongolii Wewnętrznej”, powiedział Helmy.

Spadek hashratu spowodował dłuższe czasy blokady, a okres dostosowawczy trwał 16 dni i 18 godzin, 19,2% dłużej niż zwykle, zgodnie z CoinMetrics. Był to najdłuższy okres dostosowawczy od października 2011 r., co odpowiada dużemu spadkowi trudności.

Dzisiejsza trudna korekta była nieco większa niż spadek o 15,9 % odnotowany w marcu 2020 roku. Największy spadek nastąpił w listopadzie 2011 roku. W tym czasie trudności górnicze spadły o 18%.

Jaki wpływ mają trudności górnicze na użytkowników?

Ujemna korekta Bitcoin difficulties skutkuje obniżeniem opłat i skróceniem czasu blokady. Spadnie również wielkość transakcji bez wydobycia w mempool Bitcoin’a. Dla porównania, opłaty za Bitcoin’a wzrosły o 350% w październiku i pozostają powyżej średniej na piśmie.

Trudności z wydobyciem wzrosły o 15,54% od końca września do początku listopada, zanim nastąpił nagły spadek odnotowany wcześniej w dniu dzisiejszym.

Trudne korekty nie muszą wpływać na ceny. Cena Bitcoinu pozostała stosunkowo stabilna po ostatniej korekcie, ostatni obrót wyniósł około 13.736 dolarów.

“Nie sądzę, aby miało to wymierny wpływ na cenę”, powiedziała Helmy Crypto Briefing. “Wybory w USA są znacznie bardziej znaczącym wydarzeniem, które faktycznie ujawnia nowe informacje, w przeciwieństwie do korekty trudności, która jest tylko procesem wymagającym protokołu”.

Jednak hashrat prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ coraz więcej górników zgłasza się do sieci, aby skorzystać z mniejszej trudności.

Jest to kluczowy bodziec dla sieci Bitcoin często chwalony za jego skuteczność, ponieważ sieć rekompensuje stworzyć idealne środowisko dla górnictwa i stosowania Bitcoin.

This entry was posted in Haare, wzrosły. Bookmark the permalink.

Comments are closed.