Wpływy do funduszy inwestycyjnych Bitcoin osiągają nowe szczyty: CoinShares

Jak twierdzi firma zarządzająca aktywami, inwestorzy w zeszłym tygodniu włożyli rekordowe 1,3 miliarda dolarów w fundusze kryptowalut.

Wpływy do Bitcoin i innych kryptograficznych produktów inwestycyjnych osiągnęły w zeszłym tygodniu 1,3 miliarda dolarów na Coinshares.

To nowy rekord wszech czasów dla wskaźnika

Grayscale pozostaje najlepszym psem w zarządzaniu aktywami kryptograficznymi.

Według danych firmy zarządzającej aktywami Coinshares, Bitcoin i inne fundusze kryptowalut miały właśnie rekordowy tydzień.

W cotygodniowym raporcie Coinshares podsumowuje swoje wyniki w porównaniu z innymi firmami inwestycyjnymi zajmującymi się kryptowalutami (takimi jak Grayscale, 3iQ i 21Shares), sprawdzając, ile pieniędzy klienci wpłacają do funduszy. W ubiegłym tygodniu wpływy do wszystkich funduszy śledzonych w raporcie osiągnęły 1,3 miliarda dolarów – nowy tygodniowy rekord.

Grayscale pozostaje liderem w kryptowalutowych produktach inwestycyjnych z aktywami pod zarządzaniem o wartości ponad 26 miliardów dolarów (AUM). Około 21,6 miliardów dolarów z tego znajduje się w Greyscale Bitcoin Trust (GBTC) – rodzaj narzędzia inwestycyjnego, które zapewnia ekspozycję na Bitcoin inwestorom pragnącym uniknąć kłopotów z handlem i utrzymaniem.

Pobierz aplikację deszyfrującą

Pobierz naszą aplikację, aby mieć dostęp do najważniejszych wiadomości i funkcji na wyciągnięcie ręki. Jako pierwszy wypróbuj token deszyfrujący i wiele więcej.

Coinshares podsumował wpływy z zeszłego tygodnia na wyniki Bitcoina w ciągu ostatnich kilku miesięcy; 97% z 1,3 miliarda dolarów pochodziło z produktów inwestycyjnych związanych z Bitcoinem.

Ale raport sugeruje również, że produkty inwestycyjne i fundusze stanowią niewielką część całkowitego wolumenu handlu Bitcoinami:

„Pomimo rekordowych wpływów produkty inwestycyjne nie przetestowały płynności bazowego Bitcoina, a produkty inwestycyjne stanowią tylko 6,5% całkowitego obrotu Bitcoinem. Do tej pory w tym roku wolumeny w Bitcoin były znacznie wyższe, handlując średnio 12,3 miliarda dolarów dziennie w porównaniu do 2,2 miliarda dolarów w 2020 roku. ”

Jednym z powodów, dla których więcej ludzi handluje Bitcoinami w tym roku, jest cena. Po ustanowieniu nowego rekordowego rekordu ponad 41 000 USD na początku tego miesiąca, ustabilizowano go na około 32 000 USD – tym razem w zeszłym roku jeden bitcoin był wart około 8 000 USD.

This entry was posted in Bitcoin. Bookmark the permalink.

Comments are closed.