Ryanair CEO Bashes Bitcoin, mówi, że “nigdy nie zainwestuje ani jednego centa” w BTC.

Michael O’Leary, dyrektor generalny budżetowych linii lotniczych Ryanair rozbił bitcoin, mówiąc, że “nigdy nie zainwestuje w niego ani centa” i twierdząc, że uważa, iż sztandarowa krypto waluta jest “równoznaczna z systemem Ponzi”.

Komentarze dyrektora wykonawczego pojawiły się podczas rozmowy z The Times, w odpowiedzi na program automatycznego handlu bitcoinami, który wykorzystał jego wizerunek i nazwał go podrabianiem sławnego poparcia dla produktu. Te przekręty są dobrze znane i miały wpływ na różne sławy, w tym brytyjskiego eksperta finansowego Martina Lewisa i miliardera Sir Alana Sugara.

Reklama Michaela O’Leary’ego została podobno zamieszczona na wielu prestiżowych stronach internetowych i przedstawia fałszywy wywiad z Ryanem Tubridyem w The Late Late Show, gdzie dyrektor generalny Ryanair rzekomo powiedział, że jest zadowolony, że spróbował bitcoin, ponieważ “to był jeden z największych i najprostszych pieniędzy, jakie kiedykolwiek zarobiłem”.

Poprzez rzekomo auto-handlowy bot jon ‘Bitcoin Lifestyle’, O’Leary zarobił “dziesiątki tysięcy euro dziennie na autopilocie”, według fałszywego wywiadu. Zapytany o te reklamy przez The Times O’Leary nie tylko zdystansował się od nich, ale dał do zrozumienia, że nie jest fanem Bitcoinów.

Dyrektor generalny budżetowych linii lotniczych wyjaśnił, że nigdy nie będzie inwestował w Bitcoin, i doradził czytelnikom The Timesa, aby unikali tego “jak zarazy”. Powiedział:

Nigdy nie inwestowałem i nigdy nie zainwestowałbym ani centa w Bitcoin Billionaire, co moim zdaniem jest równoznaczne ze schematem Ponziego. Zdecydowanie radziłbym każdemu, kto ma choć odrobinę zdrowego rozsądku, aby zignorował tę fałszywą historię i unikał Bitcoin’a jak zarazy.

Oszustwa kryptokurwalutowe promowane na portalach społecznościowych i innych platformach nie są nowe. Oszustwa te były promowane w kilku sieciach, w tym na Facebooku, Twitterze, YouTube i innych. W tym roku Ripple i jego CEO Brad Garlinghouse pozwali YouTube o niepowodzenie w powstrzymaniu fałszywych prezentów XRP od promocji na platformie.

Wkrótce po tym, jak współzałożyciel Apple Steve Wozniak pozwał platformę za to, że pozwolił oszustom na używanie jego imienia i wizerunku w celu promowania oszustw BTC giveaway. YouTube sam zaprzecza odpowiedzialności, twierdząc, że treści są tworzone przez osoby trzecie.

This entry was posted in Entsperren. Bookmark the permalink.

Comments are closed.